Strrraszna historia Ci koszmarni Celtowie - Deary Terry - książka

Strrraszna historia Ci koszmarni Celtowie książka papierowa

Deary Terry

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy

19,99 zł

Opis

"Ci koszmarni Celtowie" to książka z kultowej serii "Strrraszna historia". Poznaj krwawe i brutalne obrzędy celtyckich druidów. Nauka historii z ogromną dawką humoru (niekiedy bardzo czarnego)!

Rzymianie nazywali Celtów Galami. A jak już słyszymy o Galach, to na myśl z miejsca przychodzą nam do głowy Asteriks i Obeliks, prawda? Ale bohaterowie kultowych komiksów Goscinnego nie wiele niestety mają cech wspólnych z tym niesamowitym ludem, a właściwie całą potężną cywilizacją wielu plemion zamieszkujących od Brytanii po obszary nad górnym Dunajem. Wiemy o nich sporo, a to, co wiemy, często jeży włos na głowie.

Krwawe ofiary z ludzi, przerażające obrządki druidów i ich tajemnicza magia po dziś dzień rozpalają wyobraźnię. Celtowie byli niezwykle wojowniczy, ale nie mogli się równać ze swymi własnymi żonami. Jak pisze rzymski historyk Ammianus Marcellinus: "(...) cały zastęp obcych nie zdoła sprostać jednemu Celtowi, jeśli przyzwie ON na pomoc żonę, która jest zazwyczaj bardzo silna i niebieskooka."

Liczba stron: 128

Tłumacz: Fabianowska Małgorzata

Format (wymiary): 14.5x21.0cm

ISBN: 9788327659835

Oceny
0,0
0
0
0
0
0