Pustelnia z Widokiem Na Raj - Radosław Lemański - ebook

Pustelnia z Widokiem Na Raj ebook

Radosław Lemański

0,0
10,67 zł

Opis

Świat wśród nas jest niezwykły. Pełen cudownych zdarzeń i niecodziennych  ludzi, którzy swoimi marzeniami pchają go do przodu. Tyle, że zazwyczaj nie są to osoby z pierwszych stron gazet. Raczej żyją w ciszy i unikają rozgłosu, żyjąc dla drugiego człowieka.

Jedną z takich osób jest brat Elizeusz, eremita z pustelni na górze Cierniak koło Radochowa, który chętnie podzielił się swoimi rozważaniami, będącymi kanwą dla tej książki.

Musimy otworzyć się na głos Boga, obudzić się z tego letargu, w którym się pogrążamy. Ludzie za dużo oglądają telewizji, zagłuszają się muzyką, szukają podniet i ekstremalnych przeżyć, zażywają używek wprowadzających w odmienne stany, podczas gdy prawdziwe symfonie można usłyszeć w swym sercu, przepiękne obrazy zobaczyć z okna swej pustelni, niezwykłe doznania odczuwać duszą.

Dlatego tak ważny jest ten maleńki kącik do modlitwy w każdym domu – maleńka pustelnia. A tam, w zupełnej ciszy, obcowanie z Bogiem. Bo pustelnia to nasze wyjątkowe, prywatne miejsce z widokiem na Raj.

 


Wybrane recenzje:

"Pustelnia z widokiem na Raj" zawiera ponadto interesujące spostrzeżenia i obserwacje dotyczące współczesnego człowieka, jego stylu życia, potrzeb, dylematów. Z pewnością odnajdzie się w nich nie tylko chrześcijanin, lecz każdy człowiek trawiony poczuciem zagubienia, wyalienowany we współczesnym świecie, oszołomiony jego tempem, poszukujący wartościowych wskazówek i rad, jak odnaleźć sens życia, szczęście oraz samego siebie. Życiowe, głęboko ludzkie, a jednak filozoficzne rozważania nad naturą człowieka czy fundamentalnymi zagadnieniami metafizycznymi i ontologicznymi od zawsze zajmującymi ludzkie myśli nie tylko skłaniają do refleksji, lecz również zachęcają do własnych eksploracji tego tematu.
Przemyślenia nie są zawiłe, na siłę udziwniane czy sztucznie komplikowane - swoją mądrością, prostotą i świeżością spojrzenia zaskakują i nastrajają refleksyjnie."

"Czytając teksty (wiersze) Pana Radosława ma się wrażenie, że znalazło się na właściwym miejscu, a czas nagle stanął w miejscu (...) Teksty te przybierają formy różne, najczęściej jednak są medytacyjne, refleksyjne, uspokajające i wyciszające, dające uczucie wewnętrznego pokoju. Są niczym przepiękna modlitwa serca. Tutaj też dochodzimy do publikacji drugiej – Pustelni z widokiem na raj, będącej zachętą do odnalezienia w swojej codzienności miejsca, które byłoby przeznaczone tylko dla Boga, które byłoby naszym  osobistym wcieleniem eremitorium i jednocześnie przestrzenią, w której będziemy mogli oddawać się codziennej refleksji. Recenzja z bloga Lego ergo sum"

"Całość jest dialogiem rozgrywającym się na różnych poziomach. W najprostszym sensie jest to rozmowa dwóch osób – autora z pustelnikiem. Jednak dialog dotyczy tu też poezji i prozy, które znakomicie się uzupełniają, oraz człowieka i Boga. Wbrew pozorom bowiem w książce występują trzy osoby, a nie dwie. Tą trzecią, niewidzialną, jest Bóg, który przenika wszystko.

Pustelnię z Widokiem na Raj” najlepiej czytać... w pustelni, w oderwaniu od zgiełku świata. Czytać powoli, w ciszy serca, smakując każde słowo. Otwierając się na to, co starają się nam przekazać obaj rozmówcy, a także na szept samego Boga."

Ebooka przeczytasz w dowolnej aplikacji obsługującej format:

PDF
Oceny
0,0
0
0
0
0
0