Przed wyruszeniem w drogę - Marcin Mortka - audiobook

Przed wyruszeniem w drogę audiobook

Marcin Mortka

4,6

13 osób interesuje się tą książką

Opis

Prequel powieści Nie ma tego Złego i Głodna Puszcza

Przed każdą solidną bójką należy zebrać drużynę

W Dolinie rozgorzała Waśń, a Edmund Kociołek, świeżo upieczony kwatermistrz Dziesiątego Pułku Piechoty w armii księcia Stefana, raz po raz pakuje się w kłopoty. Wdaje się w brzemienną w skutki bitkę z krewkim i pyskatym krasnoludem, a potem cudem uchodzi z życiem ze starcia z żołdakami wroga, gdy w odruchu serca wspiera dopiero co poznanego rycerza. Kiedy zaś pewien guślarz i elf zabójca namawiają go do udziału w szalonym spisku, uświadamia sobie, że powinien czym prędzej postarać się o przepustkę i wrócić do ukochanej Sary, zwłaszcza że w okolicy rodzinnej karczmy podobno grasuje straszliwy goblin.

Awantury, zasadzki, wyborne towarzystwo, grzane piwo i smażone rydze – oto przepis na fantastyczną rozrywkę w najlepszym wydaniu! Przeczytaj, jak Kociołek zbierał członków drużyny dobrze znanej z powieści Nie ma tego Złego i Głodna Puszcza.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 4 godz. 26 min

Lektor: Marcin Mortka

Oceny
4,6 (121 ocen)
87
23
10
0
1
Sortuj według:
Azazellos83

Całkiem niezła

Git
20
nebraska1

Nie oderwiesz się od lektury

Wszystkie części Drużyny Kociołka oceniam najwyżej. Świetna lekka fantastyka.
10
Andante

Nie oderwiesz się od lektury

Sympatyczna lekturka ale zbyt krotka 😉
10
Petruspeter

Nie oderwiesz się od lektury

Bardzo dobrze napisana Książka humor i lekkość pióra polecam wszystkim.
00
Warmia55

Nie oderwiesz się od lektury

Na pewno, ci, co czytali „Nie ma tego złego” i „Głodną Puszczę”, i są zadowoleni z lektury, nie potrzebują żadnej zachęty do kolejnego spotkania z Edwardem Kociołkiem i jego bliskimi. A ci co nie czytali, to mają okazję zacząć czytanie całej historii od początku, bo tu mamy opowieść o powstaniu kociołkowej drużyny do zadań specjalnych, i to bardzo specyficznej drużyny, bo stworzyli ją karczmarz Edmund Kociołek, rycerz Doli Urgo, guślarz Żychłoń, krasnolud Gramm zwany Majstrem i goblin Urżnięta Macka zwany Zwierzakiem. A było to tak … Władający Doliną król Rodryk nakazał w testamencie by każde z jego dzieci otrzymało swoją osobną dziedzinę. Sądził, że to zapewni krajowi spokój i nie będzie walk o władzę między jego synami. Tak samo myślał polski książę Bolesław Krzywousty … I tak samo potoczyła się historia i Doliny, i Polski – po śmierci władcy wybuchła wojna domowa. A zdaniem Kociołka - i moim - wojna, w imię rywalizacji „kto lepszy”, dla normalnych, uczciwych ludzi to podłość i świń...
00

Popularność