Oblivion - zadania gildii - poradnik do gry - Krzysztof Gonciarz - ebook

Oblivion - zadania gildii - poradnik do gry ebook

Krzysztof Gonciarz

0,0

Opis

Druga część poradnika do The Elder Scrolls IV: Oblivion zajmuje się zadaniami zlecanymi przez Gildie. Oprócz głównego wątku fabularnego, są to najdłuższe i najbardziej skomplikowane cykle questów w Oblivionie.

Oblivion - zadania gildii - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Wprowadzenie (Dark Brotherhood)
  • A Knife in the Dark (Dark Brotherhood)
  • Wprowadzenie (The Arena)
  • A Rat Problem (Fighters Guild)
  • Wprowadzenie (Fighters Guild)
  • Wprowadzenie (Thieves Guild)
  • The Assassined Man (Dark Brotherhood)
  • Wprowadzenie (Mages Guild)
  • Welcome to the Family (Dark Brotherhood)
  • Accidents Happen (Dark Brotherhood)

Informacja o grze

The Elder Scrolls IV: Oblivon to czwarta część popularnego cyklu cRPG, stworzona przez zespół deweloperski studia Bethesda Softworks. Akcja gry osadzona została w prowincji Cyrodiil. Gracze wcielają się w bohatera, który ma za zadanie odnaleźć prawowitego następcę tronu Imperium Tamriel i doprowadzić do tego, by przejął on tron po zamordowanym przez skrytobójcę władcy. Podobnie jak we wcześniejszych odsłonach serii, fabuła obfituje w wątki poboczne, a świat gry zamieszkują setki postaci niezależnych.

Gra The Elder Scrolls IV: Oblivion, entuzjastycznie przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku RPG akcji. Tytuł wydany został w Polsce w 2006 roku i dostępny jest na platformach: PC, X360, PS3. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: patch polonizujący.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 63

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Popularność
OblivionZadania gildiiporadnik do gry

autor: "Krzysztof Gonciarz"

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=497

kontakt@gry-online.pl

Spis treści

Wstęp

Fighters Guild

Wprowadzenie

A Rat Problem

The Unfortunate Shopkeeper

The Desolate Mine

Unfinished Business

Drunk and Disorderly

Den of Thieves, Newheim's Flagon

Amelion's Debt

The Master's Son

More Unfinished Business

Azani Blackheart

The Fugitives

The Wandering Scholar

Trolls of the Forsaken Mine

The Noble's Daughter

Mystery at Harlen's Watch

The Stone of St. Alessia

Information Gathering

Infiltration

The Hist

Zakończenie

Mages Guild

Wprowadzenie

Anvil Recommendation

Bravil Recommendation

Bruma Recommendation

Cheydinhal Recommendation

Chorrol Recommentation

Leyawiin Recomendation

Skingrad Recommendation

Join the Mages Guild, A Mage's Staff

A Mage's Staff

Ulterior Motives

Vahtacen's Secret

Necromancer's Moon

Liberation or Apprehension?

Information at a Price

A Plot Revealed

The Bloodworm Helm

The Necromancer's Amulet

Ambush

Confront the King

Zakończenie

Thieves Guild

Wprowadzenie

Finding the Thieves Guild

May the Best Thief Win, Intependent Thievery

Untaxing the Poor, The Elven Maiden

Adharji's Heirloom

Misdirection

Lost Histories

Taking Care of Lex

Turning a Blind Eye

Arrow of Extrication

Boots of Springheel Jak

The Ultimate Heist

Zakończenie

Dark Brotherhood

Wprowadzenie

A Knife in the Dark

Welcome to the Family

Accidents Happen

No Rest for the Wicked

The Assassined Man

The Renegade Shadowscale

The Lonely Wanderer

Enter the Eliminator

Whodunit

Permanent Retirement

Of Secret And Shadow

Purification

Affairs of a Wizard

Next of Kin

Broken Vows

Final Justice

A Matter of Honor

The Coldest Sleep

A Kiss Before Dying

Following a Lead

Honor Thy Mother

Zakończenie

The Arena

Wprowadzenie

Droga do sławy

Grand Champion

Zakończenie

Wstęp

Gildie to, oprócz głównego wątku fabularnego, najdłuższe i najbardziej skomplikowane cykle questów w Oblivionie. Co ciekawe, jedna postać zostać może szefem wszystkich tych ugrupowań jednocześnie - ogranicza to może replayability gry, ale z drugiej strony przyczynia się do nabicia licznika czasu zabawy do rzadko spotykanych w dzisiejszych czasach wartości.

Przypomnijmy, że pierwsza część naszego poradnika zajęła się wspomnianym już Main Questem. W najbliższym czasie pojawi się też część trzecia, niejako wyczerpująca temat: znajdzie się w niej opis wszystkich misji "wolnych", a także szczegółowy opis systemu gry, kreacji i rozwoju postaci. Bądźcie w pogotowiu, Cyrodiil ma dla was jeszcze niejedną niespodziankę - podobnie zresztą jak GOL.

Krzysztof "Lordareon" Gonciarz

Autor poradnika po ukończeniu części drugiej (patrz: część pierwsza).

Fighters Guild

Wprowadzenie

Misje zlecane są przez Gildię Wojowników pod postacią kontraktów. Aby zgłosić się do wykonania zadania, wystarczy zagadać do któregokolwiek ze zleceniodawców. Są nimi: Azzan (Anvil), Burz gro-Khash (Cheydinhal) oraz Modryn Oreyn (Chorrol). Jeśli twój rozmówca nie ma akurat żadnego zadania dla wojownika o twoim stopniu, zostaniesz skierowany do odpowiedniej osoby z pozostałej dwójki.

Wstąpienie do gildii nie jest problemem, wystarczy nie mieć na sobie żadnych kar pieniężnych. Zapisać się możesz u Azzana, Burza gro-Khasha oraz Vileny Donton (Chorrol). Jedyną podstawą do awansu jest wykonanie określonej ilości misji.

A Rat Problem

A Rat Problem

Zleceniodawca: Azzan

Ranga: Associate

Azzan, szef Warriors Guild w Anvil, zleci ci zajęcie się problemem ze szczurami w piwnicy Arveny Thelas. Jak się okazuje, problemem jest.. tajemnicze zwierzę, które zabija ukochane gryzonie właścicielki. Porozmawiaj z Arveną w jej domu i zejdź do piwnicy. Zabij Mountain Liona i wróc do gospodyni. Skieruje cię ona do Pinarusa Inventiusa, łowcy, który może znać sposób na powstrzymanie kolejnych lwów przed wtargnięciem do piwnicy.

Wejdź do jego domu (gdy drzwi będą otwarte, poczekaj do wieczora) i poproś go o pomoc. Z miejsca zdecyduje się iść z tobą na polowanie (szybki gość). Wspólnie wyjdziecie kawałek poza miasto i zmierzycie się z czterema wygłodzonymi lwami górskimi. Po skończonej walce wróć wpierw do Arveny. Okaże się, że problem nie został rozwiązany, a w jej piwnicy znowu czai się zwierz. Zabij go i jeszcze raz porozmawiaj z kobietą. Podejrzewa, że to jej sąsiadka Quill-Weave napuszcza lwy na jej szczury.

Z rozmowy z Quill-Weave nie dowiesz się niczego. Musisz zaczaić się na tyłach jej domu i obserwować jej zachowanie w nocy. Zobaczysz, że zostawia ona mięso pod dziurą prowadzącą do piwnicy. Porozmawiaj z nią. Teraz masz wybór: wydać Quill-Weave przez Arveną, bądź też zachować dyskrecję. W pierwszym przypadku dostaniesz zapłatę oraz +1 punkt do umiejętności Speechcraft od Arveny, w drugim - zapłatę od Arveny oraz +1 do Acrobatics od Quill-Weave.

The Unfortunate Shopkeeper

The Unfortunate Shopkeeper

Zleceniodawca: Azzan

Ranga: Apprentice

Gildia zleci ci rozwiązanie problemu sprzedawcy o imieniu Norbert Lelles. Jego sklep znajdziesz w dokach Anvil. Zapytaj go o włamania. Pozwoli ci on zostać w sklepie na noc. Około 1 w nocy pojawią się bandyci. Pokonaj ich i powiadom o tym Norberta, który czeka w karczmie obok - The Flowing Bowl.

The Desolate Mine

The Desolate Mine

Zleceniodawca: Burz gro-Khash

Ranga: Apprentice

Gildia zleci ci dostarczenie kilku broni do Desolate Mine na północny-zachód od miasta. Na miejscu zastaniesz grupę goblinów. Wejdź do kopalni. Czekający na broń wojownicy stoją nieopodal wejścia. Rozdysponuj między nich asortyment, a ruszą oni do boju by oczyścić te podziemia z goblinów. Możesz do nich dołączyć lub poczekać aż sami się z nimi uporają - warto się jednak upewnić, że nikt nie zginie, gdyż dzięki temu zdobędziemy w gildii większe uznanie. Gdy otrzymasz komunikat o wykonaniu misji, wróć do Cheydinhal.

Unfinished Business

Unfinished Business

Zleceniodawca: Modryn Oreyn (Fighters Guild)

Ranga: Journeyman

Gro-Khash