Nim przyjdą słonie - Łukasz Orbitowski - ebook

Nim przyjdą słonie ebook

Łukasz Orbitowski

0,0
5,99 zł

lub
Opis

W życiu małego Maksa zaszły poważne zmiany. Dowiedział się, że będzie miał rodzeństwo i znalazł prawdziwego nosorożca! A jakby tego było mało, rodzice postanawiają, że braciszek lub siostrzyczka zamieszkają z Maksem w pokoju. Chłopiec jest bardzo smutny, rozczarowany i zły na rodziców za tę decyzję. Postanawia po kryjomu uciec z domu. Jednak nie do końca mu się to udaje. Krok w krok podąża za nim jego przyjaciel nosorożec. Po drodze czeka na nich wiele ekscytujących i niebezpiecznych przygód. Miasteczko chłopca zamienia się bowiem w Afrykę... Rodzicu, przeczytaj o tym razem ze swoim dzieckiem, w przyjemny sposób wspierając jego naukę czytania. Seria "Czytam sobie. Poziom III" została stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy mają już za sobą dwa poziomy nauki. Proste, wciągające historie, wyraźne i duże literki, wprowadzą Twoje dziecko w świat niesamowitych wydarzeń i zachęcą do samodzielnego czytania. Trzeci poziom edukacyjnej serii zawiera 2500-2800 wyrazów w tekście, zdania dłuższe i wielokrotnie złożone; wykorzystuje wszystkie głoski, zawiera słownik trudnych wyrazów dotyczących danej historii. Na początku każdej książeczki dziecko znajdzie trzy pytania, na które może odpowiedzieć po jej przeczytaniu. W ten sposób ćwiczy ono pamięć, ale przede wszystkim umiejętność opowieści. Książeczka przeznaczona jest dla czytelników w wieku od 5 do 7 lat, a cała seria "Czytam sobie" powstała w oparciu o konsultacje z metodykami nauczania.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI

Liczba stron: 13

Oceny
0,0
0
0
0
0
0PO PRZECZYTANIU KSIĄŻKI:

Przeczytaj na głos fragment historii ze

stron 12–13

. Co postanowił Maks i dlaczego?

Powiedz, jak Maks znalazł figurkę nosorożca? Jeśli nie pamiętasz, zajrzyj na

stronę 7

.

Czy lubisz się dzielić? Opowiedz o tym.

UWAGA!

Słowa zaznaczone gwiazdką *zostały wyjaśnione w słowniczkuna końcu książki.

SPIS TREŚCI

Rozdział 1

Rozdział 2

Rozdział 3

Rozdział 4

Rozdział 5

Rozdział 6

Rozdział 7

Alfabetyczny słowniczek trudniejszych wyrazów

Strona redakcyjna

OkładkaStrona tytułowaSpis treściRozdział 1Rozdział 2Rozdział 3Rozdział 4Rozdział 5Rozdział 6Rozdział 7Alfabetyczny słowniczek trudniejszych wyrazówStrona redakcyjnaNim przyjdą słonie

ROZDZIAŁ 1

Pierwszego dnia lata w życiu Maksa zaszły dwie zmiany. Znalazł nosorożca i dowiedział się, że będzie miał rodzeństwo.

Maks mieszkał na parterze. Okno w jego pokoju wychodziło wprost na ulicę. Zazdrościł kolegom, którzy mieszkali na wyższych piętrach, ale tylko trochę, gdyż bardzo lubił swój pokój. Miał tam dużo zabawek od dziadków – domy i rakiety z klocków, pluszowe małpy i groźne roboty. Drugi pokój zajmowała mama z Jackiem.

Tamtego dnia Maks czuł się trochę samotny, bo mama nie zwracała na niego uwagi, a Jacek dawno wyszedł do pracy. Mama była zajęta rozmową przez telefon o sprawach, których nie rozumiał. Po śniadaniu zapytał ją, czy może pobawić się na podwórku. Mama tylko machnęła ręką.

Na podwórku był trzepak i płytka piaskownica. Maks lubił bawić się sam na dworze. Często toczył walki robotów w pustynnej zamieci, a mama zerkała na niego przez okno, poważna i czymś zasmucona.

Tym razem postanowił zbudować fortecę dla robotów. Pomyślał, że okopy powinny być naprawdę głębokie, i zaczął grzebać w piaskownicy. Szybko dotarł do dna i w tej samej chwili poczuł, że coś wbija mu się w rękę. Krzyknął, trochę z bólu, a trochę ze zdziwienia. Z twardej ziemi sterczał drewniany kolec długości małego palca.

wystrugany*

Maks nie mógł uwierzyć w to, co usłyszał. Ma oddać pół swojego pokoju? Popłakał się i zaczął krzyczeć, że to wykluczone. Mama powiedziała zasmucona, że oczekiwała od niego zupełnie innego zachowania. Maks będzie musiał podzielić się swoim pokojem, niezależnie od tego, czy mu się to podoba, czy nie. Maks wybiegł z kuchni, krzycząc, że ma jej dosyć i jest bardzo nieszczęśliwy.