Na własne ryzyko. Ukryte asymetrie w codziennym życiu - Nassim Nicholas Taleb - audiobook

Na własne ryzyko. Ukryte asymetrie w codziennym życiu audiobook

Nassim Nicholas Taleb

4,4

Opis

Do audiobooka jest dołączony plik PDF z rysunkami i materiałami z wydania drukowanego!!

Intrygująca książka jednego z najbardziej znanych ekonomistów na świecie, która podważa nasze przekonania na temat ryzyka i korzyści, polityki i religii, finansów i osobistej odpowiedzialności

W swojej najbardziej jak dotąd prowokacyjnej książce jeden z czołowych myślicieli naszych czasów definiuje na nowo, co to znaczy zrozumieć świat, odnieść sukces w zawodzie, współtworzyć rzetelne i sprawiedliwe społeczeństwo, umieć wykrywać nonsensy i wpływać na innych. Powołując się na przykłady od Hammurabiego do Seneki, od giganta Anteusza po Donalda Trumpa, Nassim Nicholas Taleb pokazuje, jak gotowość do zaakceptowania ryzyka własnego stanowi niezbędny atrybut bohaterów, świętych i ludzi odnoszących sukcesy we wszystkich dziedzinach życia. Autor, w sposób jak zawsze jednocześnie przystępny i obrazoburczy, rzuca wyzwanie wielowiekowym przekonaniom na temat cnót tych, którzy stoją na czele wojskowych interwencji, dokonują inwestycji finansowych oraz promują religijne wyznania.

„Głos najbardziej proroczy ze wszystkich. . . Taleb jest prawdziwie wybitnym filozofem. . . kimś, kto jest w stanie zmienić nasz sposób postrzegania struktury świata - dzięki sile, oryginalności i prawdziwości swoich idei".

John Gray, GQ

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 10 godz. 56 min

Lektor: Nassim Nicholas Taleb

Oceny
4,4 (25 ocen)
16
6
0
2
1
Sortuj według:
ROSENBLAETTER

Nie polecam

Przeintelektualizowany bełkot, książka niesamowicie męcząca, sprawiająca wrażenie, jakby była o niczym. Pomijając kilka mądrych, błyskotliwych haseł, to dzieło wydaje się być źródłem samozadowolenia autora na temat jego własnego oczytania i umiejętności używania trudnych słów. Albo jestem po prostu za głupia i nic nie zrozumiałam. A trudne słowa raczej mnie nie załamują, studiowałam filozofię. Czasami prawdziwą maestrią jest przekazanie błyskotliwych myśli w prostych slowach. Taleb ewidentnie boi się tego jak diabeł wody święconej.
00
rg22513

Nie oderwiesz się od lektury

Jak zawsze petarda, bravo Nassim!
00

Popularność