Lost Planet: Extreme Condition - PC - poradnik do gry - Krzysztof Gonciarz - ebook

Lost Planet: Extreme Condition - PC - poradnik do gry ebook

Krzysztof Gonciarz

0,0
7,88 zł

Opis

Poradnik do gry Planet: Extreme Condition zawiera kompletny opis przejścia wszystkich misji, a także nieco ogólnych wskazówek co do sposobu prowadzenia rozgrywki oraz listę lokalizacji wszystkich Target Marków, czyli jedynych sekretów w grze.

Lost Planet: Extreme Condition - PC - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Misja 1 (Solucja)
  • Misja 10 – Część I (Solucja)
  • Misja 11 (Solucja)
  • Prolog (Solucja)
  • Misja 3 (Solucja)
  • Misja 10 – Część II (Solucja)
  • Misja 1 – Tarcze (Tarcze )
  • Misja 9 (Solucja)
  • Misja 8 (Solucja)
  • Misja 7 (Solucja)

Informacja o grze

Lost Planet: Extreme Condition należy do gatunku gier akcji, w których rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Opisywana pozycja powstała w biurach koncernu Capcom. Główne prace prowadzili m.in. Keiji Inafune (seria Onimusha) oraz Jun Takeuchi (Devil May Cry).

Gra Lost Planet: Extreme Condition, ciepło przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku strzelanin. Tytuł wydany został w Polsce w 2007 roku i dostępny jest na platformach: X360, PC, PS3. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: patch polonizujący.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB

Liczba stron: 35
Lost Planet:Extreme Condition - wersja PCporadnik do gry

autor: "Krzysztof Gonciarz"

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=662

kontakt@gry-online.pl

Spis treści

Wprowadzenie

Solucja

Prolog

Misja 1

Misja 2

Misja 3

Misja 4

Misja 5

Misja 6

Misja 7

Misja 8

Misja 9

Misja 10 - Część I

Misja 10 - Część II

Misja 11

Tarcze - Wprowadzenie

Tarcze

Misja 1 - Tarcze

Misja 2 - Tarcze

Misja 3 - Tarcze

Misja 4 - Tarcze

Misja 5 - Tarcze

Misja 6 - Tarcze

Misja 7 - Tarcze

Misja 8 - Tarcze

Misja 9 - Tarcze

Misja 10 - Tarcze

Misja 11 - Tarcze

Wprowadzenie

Przed tobą poradnik do bardzo przyjemnej i efektownej gry zatytułowanej Lost Planet: Extreme Condition. Znajdziesz w nim kompletny opis przejścia wszystkich zawartych w tym tytule misji, a także nieco ogólnych wskazówek co do sposobu prowadzenia rozgrywki oraz listę lokalizacji wszystkich Target Marków, czyli jedynych sekretów w grze. No to jedziemy.

Krzysztof "Lordareon" Gonciarz

Wskazówki

Oto kilka wskazówek, które znacznie ułatwią ci grę w Lost Planet:

Kluczowym elementem gry jest energia termiczna (T-ENG). Jeśli masz jej nadmiar, możesz sobie pozwolić na dowolne korzystanie z dobrodziejstw mechów, takich jak podwójne skoki, dopalacze czy unoszenie się nad ziemią. Poza tym, duży zapas energii zabezpiecza cię przed obrażeniami przeciwników. Jej rola jest nie do przecenienia, musisz więc mieć oczy szeroko otwarte na wszystkie jej źródła - nie tylko ciała pokonanych wrogów, ale także wszelakiej maści kontenery, beczki, ciężarówki i inne zniszczalne elementy otoczenia. Przystępując do walki z bossem optymalnie jest mieć na koncie przynajmniej 3000 jednostek energii, a konstrukcja poziomów umożliwia trzymanie się przez większość czasu w okolicach 9000. Pamiętaj o tym przez cały czas.

Naucz się sprawnie wykonywać uniki, gdyż stanowią one wręcz przesadzoną przewagę w walce z każdym typem przeciwników. Jeśli wykonasz fikołka w dobrym momencie, nawet najgroźniejsza broń nie zrobi ci krzywdy.

Naczelną zasadą w walce z Akridami jest konieczność celowania w ich słabe punkty, wyróżniające się fluorescencyjnym, żółto-pomarańczowym kolorem. Strzelając na ślepo w końcu też pokonasz większość typów przeciwników, ale zajmie ci to o wiele więcej czasu i amunicji.

Walka z mechami zazwyczaj wymaga zastosowania cięższego sprzętu, ciężko jest się do nich dobrać większością broni dla piechurów. Jeśli nie masz żadnej giwery przeznaczonej dla VS-a, użyj granatów.

Siedząc za sterami mecha wykorzystaj jego możliwość prowadzenia ognia z dwóch broni jednocześnie. Naucz się też myśleć o obu broniach niezależnie, tj. jeśli prowadzisz ogień ciągły z Gatlinga po prawej stronie, to w tym samym czasie myśl o przeładowaniu shotguna po lewej.

Pamiętaj o przeładowywaniu rakietnicy! Z jakichś nieznanych powodów jest to jedyny typ broni, który nie ma auto-reloadu.

W wielu przypadkach w poradniku podajemy naszych faworytów jak chodzi o dobór broni w danej sytuacji. Zważ jednak, że zawsze najlepiej jest używać tych akcesoriów, z którymi czujesz się najlepiej i które najłatwiej jest ci obsługiwać.

Solucja

Prolog

Prolog

Biegnij za Gale'em. Użyj haka we wskazanym miejscu, po czym idź ze resztą. Poczekaj aż otworzą oni drzwi oraz klapę w podłodze. Spuść się na lince na dół. Zaatakuje was pierwszy Akrid - staraj się celować w jego świecący się ogon, a pokonasz go szybciej i łatwiej. Idź za pozostałymi członkami oddziału i uruchom Data Post. Możesz też zniszczyć 2 przyczepione do ścian gniazda latających Akridów, by zdobyć nieco zapasowej energii.

Zobaczysz scenkę, w której zaatakowani zostaniecie przez Green Eye'a. Biegnij alejką w lewą stronę, skręć w prawo i wejdź po schodach po prawej na górę. Biegnij kolejnymi korytarzami aż dojdziesz do kolejnego Data Posta (aktywuj go) oraz dwóch VS-ów. Wsiądź do jednego z nich i idź za resztą. Potwór zablokuje wam drogę odwrotu - unikaj jego ataków, sam nie jesteś w stanie go zranić. Po chwili uruchomi się kolejny filmik, który zakończy prolog.