Lalka - Bolesław Prus - audiobook

Lalka audiobook

Bolesław Prus

4,5

16 osób interesuje się tą książką

Opis

„– Głupiutkie są te panny (…)  Im się zdaje, że jak złapie która bogatego męża, a poza nim przystojnego kochanka, to już wypełni sobie życie... Głupiutkie. Ani wiedzą, że wnet sprzykrzy się stary mąż i pusty kochanek i że prędzej czy później każda zechce poznać prawdziwego człowieka. A jeżeli się taki trafi, na jej nieszczęście, co ona mu da?... Czy wdzięki, które sprzedała, czy serce zaszargane z takimi oto Starskimi?...
I pomyśleć, że prawie każda z nich musi przejść podobną szkołę, zanim pozna ludzi. Przedtem, choćby się jej trafiał najszlachetniejszy, nie oceni go. Wybierze starego bogacza albo śmiałego hultaja, w ich towarzystwie zmarnuje życie, a dopiero kiedyś chce się odrodzić... Zwykle za późno i na próżno!...”


Marek Walczak — Absolwent krakowskiej PWST, dał się poznać jako świetny aktor teatralny, między innymi w takich spektaklach jak Burza W. Shakespeare’a, Wyzwolenie S. Wyspiańskiego, Iwona, księżniczka Burgunda W. Gombrowicza, Emigranci S. Mrożka. Aktor Teatru TV oraz głos radiowy. Doskonale znany miłośnikom audiobooków, szczególnie wysoko ceniony za mistrzowską interpretację sienkiewiczowskiego Potopu.

Bolesław Prus - właściwie Aleksander Głowacki pisarz,  felietonista okresu pozytywizmu. Uważany jest za jednego z najwybitniejszych prozaików w dziejach literatury polskiej. Debiutował jako dziennikarz i  felietonista – do tej pory lubiane i czytane są Kroniki,  zasłynął także jako autor znakomitych powieści, a mianowicie Lalki, Emancypantek, czy Faraona.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 33 godz. 5 min

Lektor: Marek Walczak

Sortuj według:
kaktusbaobab

Nie oderwiesz się od lektury

Super lektor, a jak na klasyczna lekture szkolna - ciekawa i napisana zrozumiałym jezykiem.
10

Popularność