God of War II - poradnik do gry - Krzysztof Gonciarz - ebook

God of War II - poradnik do gry ebook

Krzysztof Gonciarz

3,0

Opis

W poradniku do gry God of War II znajdziecie kompletną solucję do wszystkich poziomów gry, a także lokalizacje wszystkich power-upów, sekretów i skrzyń z dodatkowym doświadczeniem. Pojedynki z większością bossów opatrzone zostały instruktażowymi filmami.

God of War II - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Temple of Euryale (Solucja)
  • Unlockables
  • The Phoenix Chamber (Solucja)
  • Rhodes (2) (Solucja)
  • Lair of the Titan (1) (Solucja)
  • Rhodes (1) (Solucja)
  • Temple of the Fates (Solucja)
  • Destiny’s Atrium (Solucja)
  • The Ruins of the Forgotten (2) (Solucja)
  • The Ruins of the Forgotten (1) (Solucja)

Informacja o grze

God of War II: Divine Retribution stanowi kontynuację bestsellerowej gry akcji, wydanej przez Sony Computer Entertainment w roku 2005. Głównym bohaterem jest znany z „jedynki” Kratos, którego wirtualne przygody nawiązują do mitologii starożytnych Greków.

Gra God of War II, entuzjastycznie przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier akcji. Tytuł wydany został w Polsce w 2007 roku i dostępny jest na platformie PS2. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: angielska.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 60

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Popularność
God ‌of War IIporadnik do ‌gry

autor: "Krzysztof ‌Gonciarz"

Wydawnictwo © ‌GRY-Online ‌S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane ‌rozpowszechnianie całości ‌lub fragmentu ‌niniejszej ‌publikacji ‌w ‌jakiejkolwiek postaci ‌jest ‌zabronione bez ‌pisemnego zezwolenia ‌GRY-Online S.A.

Prawa do użytych ‌w tej publikacji tytułów, ‌nazw ‌własnych, zdjęć, ‌znaków ‌towarowych i ‌handlowych, itp. ‌należą do ‌ich prawowitych właścicieli.

Publikacja ‌przeznaczona jest wyłącznie do ‌użytku prywatnego. Nie ‌może być sprzedawana, ‌odsprzedawana lub udostępniana publicznie ‌osobom ‌trzecim bez pisemnej zgody ‌GRY-Online S.A.

Ilustracja ‌na ‌okładce - ‌wykorzystana za zgodą © ‌Shutterstock Images LLC. ‌Wszelkie ‌prawa zastrzeżone. Zgoda ‌na wykorzystanie ‌wizerunku podpisana z ‌Shutterstock, ‌Inc.

Poradnik w wersji ‌WWW ‌znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=626

kontakt@gry-online.pl

Spis ‌treści

Wprowadzenie

Unlockables

Solucja

Rhodes (1)

Rhodes (2)

Lair ‌of the Titan ‌(1)

Lair of the Titan ‌(2)

The Temple of ‌Lahkesis

The Steeds of ‌Time

The Temple of ‌Lahkesis 2

Destiny's ‌Atrium

The Bog ‌of the Forgotten

Temple of ‌Euryale

The ‌Ruins of the ‌Forgotten (1)

The Ruins of ‌the Forgotten ‌(2)

Temple of ‌Euryale

Destiny's ‌Atrium

The Hall of Atropos

Crossing ‌the Lowlands

The ‌Great Chasm

Atlas

Palace of the ‌Fates

Auditorium of Lahkesis

Garden of ‌the Gods

Auditorium of ‌Atropos

The Phoenix ‌Chamber

Temple of the ‌Fates

The Loom ‌Chamber

The Summit of Sacrifice

The ‌Loom Chamber

Wprowadzenie

Witaj w nieoficjalnym ‌poradniku do cudownej ‌gry, jaką ‌jest God of ‌War 2. ‌Znajdziesz w ‌nim ‌kompletną ‌solucję do wszystkich poziomów ‌gry, ‌a także lokalizacje wszystkich power-upów (Oczu Gorgony oraz Piór Feniksa), sekretów (Urn) i skrzyń z dodatkowym doświadczeniem. Dodatkowo, pojedynki z większością bossów opatrzone zostały instruktażowymi materiałami filmowymi. A tak na dobry początek, kilka praktycznych porad…

Power-upy

Na swej drodze napotkasz 4 rodzaje tzw. orbów: zielone (punkty życia), niebieskie (mana), żółte (Rage of the Titans) oraz czerwone (doświadczenie). Pozostawiane są one przez pokonanych bądź zranionych wrogów, znaleźć je też można w skrzyniach, nierzadko dość dobrze ukrytych. W poradniku wskazane są rozmaite zakamarki, w które powinieneś zajrzeć, by uzupełnić siły i nabrać doświadczenia. Aby stale powiększyć swój pasek energii życiowej, zbieraj przedmioty o nazwie Gorgon Eyes. Zwiększenie paska energii magicznej gwarantuje zbieranie Phoenix Feathers.

Broń

Twoim podstawowym orężem przez całą grę będą charakterystyczne Ostrza Ateny. Poza nimi, zdobędziesz jeszcze dwie inne bronie - młot oraz włócznię. Choć każde z nich ma pewne niezaprzeczalne zalety, czerwone orby i tak najlepiej jest poświęcić na rozwój Athena's Blades. Nic im nie dorówna pod względem uniwersalności i szybkości. Dopilnuj, by z biegiem gry rozwinąć je do maksymalnego poziomu.

Magia

Z biegiem gry Kratos pozna cztery magiczne techniki - Typhon's Bane (łuk energetyczny) Chronos Rage (elektryczne wyładowania), Head of Euryale (petryfikacja przeciwników) oraz Atlas Quake (trzęsienie ziemi). Najbardziej praktyczną z nich jest Chronos Rage - zwłaszcza pod koniec gry okaże się ona niezastąpiona w konfrontacjach z bossami oraz dużymi grupami przeciwników, a jej właściwości paraliżujące nieraz uratują ci skórę. Atlas Quake jest o wiele potężniejszym zaklęciem, ale bardzo szybko zużywa zapasy many, dlatego też należy go używać z rozsądkiem. Pozostałe dwie techniki są w zasadzie do zaniedbania i nawet na pierwszym poziomie rozwoju spełniają swe role we fragmentach gry, gdy wyraźnie zasugerowane nam jest ich użycie.

Walka

System walki w God of War 2 nie daje graczowi szczególnie szerokiego pola do popisu, jak chodzi o technikę. Kratos napotka na swej drodze wiele rodzajów przeciwników, ale większość z nich da się pokonać używając w kółko kilku podstawowych kombinacji. Ważnym jest, by wyrobić sobie odruch używania rzutu (uruchamianego przyciskiem (O), w dalszej części poradnika nazywanego ostentacyjnie "fatality". Ruch ten odpala właściwą danemu przeciwnikowi animację wykończenia. Czasami możemy go zastosować od razu, czasami musimy odpowiednio osłabić wroga (w takim wypadku jego "gotowość" oznaczana jest przez znak "kółka" nad głową). W większości wypadków uruchomienie rzutu wiąże się z mini-gierką polegającą na szybkim wciskaniu wyświetlanych na ekranie przycisków, ew. odpowiedniego kręcenia analogiem czy gwałtownym klepaniu O. Poza tym, uruchomienie rzutu najczęściej daje Kratosowi chwilową nieśmiertelność (inni przeciwnicy nie mogą przerwać animacji), a także daje nam kilka czerwonych orbów więcej. Innym ruchem kluczowym dla sukcesu są uniki (prawy analog) - używaj ich przy każdej sposobności.

Unlockables

Dodatki do odblokowania:

Nazwa

Warunek odblokowania

Challenge of the Titans

Przejdź grę;

Arena of the Fates

Uzyskaj ocenę "Titan" w Challenge of the Titans;

Titan Mode

Przejdź grę;

Urns of Power

Znajdź 6 urn rozsianych w świecie gry (4 są do znalezienia w trakcie "kampanii", dwie w Challenge of the Titans);

Bonus Costume 1

Przejdź grę;

Bonus Costume 2

Przejdź grę;

Bonus Costume 3

Przejdź grę na poziomie trudności God;

Bonus Costume 4

Przejdź grę na poziomie trudności Titan;

Bonus Costume 5

Przejdź grę na poziomie trudności Titan;

Bonus Costume 6

Zbierz 20 cyklopich oczu;

Bonus Costume 7

Uzyskaj ocenę "God" w Challenge of the Titans;

In-Game Movies - High-Resolution

Przejdź grę;

In-Game Movies - Story Format

Przejdź grę;

Urny:

(konkretne wskazówki związane z urnami znajdziesz w odpowiednich rozdziałach poradnika)

Nazwa

Gdzie?

Urn of Gaia

Rhodes

Urn of the Gorgons

The Ruins of the Forgotten

Urn of Olympus

Hall of Atropos (tuż przed Crossing the Lowlands)

Urn of Prometheus

Atlas

Urn of the Fates

Challenge of the Titans

Urn of Poseidon

Challenge of the Titans

Solucja

Rhodes (1)

Rhodes

Grę zaczynasz z kilkoma maksymalnie rozwiniętymi umiejętnościami. Twoje Ostrza Ateny (Athena's Blades) są w pełni dopakowane, podobnie jak czar o nazwie Poseidon's Rage. Z tego też względu na tym etapie nie powinieneś mieć większych problemów z eliminacją przeciwników. Jedyną trudnością jest boss - Kolos - którym zajmiemy się dokładniej.

UWAGA: Czerwone orby (doświadczenie), które zdobędziesz na tym poziomie, całkowicie przepadną pod koniec, nie przejmuj się więc nimi za bardzo.