Fundament życia.Warto wiedzieć, na czym budować swojeżycie, by przynosiło dobre owoce - Gosia Shannon - ebook

Fundament życia.Warto wiedzieć, na czym budować swojeżycie, by przynosiło dobre owoce ebook

Gosia Shannon

4,0

Opis

Aby wzrastać w wierze, potrzebujemy odnowienia naszych umysłów poprzez czytanie słowa Bożego i przyjęcie tego, co ono nam mówi. Rozważanie słowa Bożego to najważniejszy krok, aby przyjąć cud. Nie wystarczy znać słowo Boże w sensie intelektualnym, trzeba nad nim rozmyślać tak, by stało się żywe i aktywne wewnątrz nas.
 
Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu miłe i co doskonałe (Rz 12,2).

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
czytnikach Kindle™
(dla wybranych pakietów)
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 79

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Popularność
Redakcja

Magdalena Mnikowska

Korekta

Anna Śledzikowska

Redakcja techniczna i projekt okładki

Artur Falkowski

Zdjęcie autorki na tylnej stronie okładki

Waldemar Zimny

The copyright notice: ©2017 by Gosia Shannon

Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie i kopiowanie całości lub części publikacji jest zabronione bez zgody autora. Ta książka jest do twojego osobistego użytku. Jeśli chcesz się nią podzielić z kimś innym, prosimy o zakup dodatkowego egzemplarza.

PEEC Family Centre

Haringey Irish Centre

Pretoria Road, London N 17 8DX, England, United Kingdom

www.peec.org.uk

info@peec.org.uk

The year of publication of the book: 2017

First edition

Disclaimer: The advice and strategies found within may not be suitable for every situation. This work is sold with the understanding that neither the author nor the publisher is held responsible for the results accrued from the advice in this book.

2020 Wydawnictwo SALWATOR

ISBN 978-83-7580-695-3

Wydawnictwo SALWATOR

ul. św. Jacka 16, 30-364 Kraków

tel. 12 260 60 80

e-mail: wydawnictwo@salwator.com

www.salwator.com

Na zlecenie Woblink

woblink.com

plik przygotowała Weronika Panecka

PODZIĘKOWANIA

Panu Bogu Wszechmogącemu, mojemu Zbawicielowi i Królowi, który umożliwił mi poznanie duchowych wartości i napisanie tej książki.

Mojej córce Ani za pomoc, wsparcie i wyrozumiałość podczas pracy nad książką.

Nauczycielom biblijnym Rodowi i Julie Andersonom, którzy pomogli mi wzrastać w zrozumieniu, kim jest Bóg i jak Jego miłość wpływa na każdy aspekt mojego życia i narodu.

Dziękuję za ich miłość, cierpliwość i wkład w moje życie; dziękuję, że odkryli przede mną pionierskie drogi, na których ciemność zawsze zostaje pokonana przez Boże światło.

Dr Cindy Jacobs za wzbogacenie mojego życia duchowego.

Wyrażam wdzięczność wszystkim osobom, które zachęcały mnie do pisania i wspierały podczas pracy nad książką.

Pan zawsze daje nam prorocze głosy i ważne jest, byśmy mogli je rozpoznać i iść za nimi.

Zorobabel, syn Szealtiela, i arcykapłan Jozue, syn Josadaka, a także cała Reszta ludu usłyszeli wówczas głos Pana, Boga swego, i słowa proroka Aggeusza – jako że wysłał go ich Pan, Bóg – a lęk przed Panem ogarnął lud (Ag 1,12).

ŚWIADECTWO MAGDY

Poznałam Gosię i prowadzenie Boże w bardzo trudnym dla mnie momencie życia. Było to wtedy, kiedy mój mąż oznajmił mi o swoim romansie i zamiarze odejścia ode mnie i trójki naszych dzieci.

Pan Bóg prowadził mnie za pośrednictwem Gosi, a właściwie przez swoje Słowo kierowane do mnie poprzez nią i poprzez to, co opisała w swojej książce.

Dobry Bóg przemienia moje życie przez swoje Słowo.

Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca (Hbr 4,12).

Na początku musiałam zrozumieć, że trzeba zacząć siać, żeby potem móc zbierać. Musiałam się nauczyć zasiewać ziarno, którym jest słowo Boże.

Siewca sieje słowo (Mk 4,14).

Oczywiste jest to, że jeśli zasieje się pszenicę, wzejdzie pszenica; jeśli posadzi się fasolę, wzejdzie fasola. Nie wątpi się w to – to są proste prawa, każdy się z nimi zgodzi. Natomiast jeśli chodzi o prawa duchowe, większość ludzi po prostu ich nie rozumie.

Tak bowiem jest: kto skąpo sieje, ten i skąpo zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie (2 Kor 9,6).

Prawda jest taka: jeśli nie zbierasz tego, o czym mówi Boże słowo, to znaczy, że nie zasiałeś zgodnie z Bożym nakazem. Zbierasz to, co zasiałeś. Jeśli Boże słowo stanowi priorytet w twoim życiu, uzyskasz rezultaty swej pracy. Nie oznacza to, że szatan odpuści i nie będzie cię zwalczał, a ty nie będziesz miał problemów. Jednak ostatecznie zdobędziesz to, o czym mówi Boże słowo. Szatan będzie z tobą walczył, ale to ty zwyciężysz. Wielu z nas wie o tym, jednak w naszych sercach dominuje strach lub niedowierzanie.

Każdy z nas ma duchowe łono, tam wnika słowo Boże, kiełkuje i rodzi cud. Czasem możesz otrzymać cud jako dar dzięki wierze kogoś innego, ale nie możesz polegać na wierze innego człowieka. Bóg chce, byśmy byli gotowi na cuda i wiedzieli, jak spowodować cud.

Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy Bóg z nami (Mt 1,23).

Rozmyślaj nad Bożym słowem w dzień i w nocy, zobaczysz, że to przyniesie owoc.

Trudno jest doznać cudu bez uprzedniego zasiania Bożego słowa. Niektórzy z nas nie zasiali ziarna w sobie, a oczekują duchowych plonów.

Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą występnych, nie wchodzi na drogę grzeszników i nie siada w kręgu szyderców, lecz ma upodobanie w Prawie Pana, nad Jego Prawem rozmyśla dniem i nocą (Ps 1,1-2).

Aby wzrastać w wierze ku Bogu, potrzebujemy odnowienia naszych umysłów poprzez czytanie i przyjęcie tego, o czym słowo Boże nam mówi. Przyjmowanie słowa Bożego to najważniejszy krok w przyjęciu naszego cudu.

Nie wystarczy znać słowo Boże w sensie intelektualnym. Trzeba nad nim rozmyślać tak, by stało się żywe i aktywne wewnątrz nas.

Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu miłe i co doskonałe (Rz 12,2).

Większość z nas nie medytuje nad Słowem tak, jak powinniśmy. Jesteśmy zajęci codziennymi sprawami i nie mamy czasu. I potem czujemy złość wobec Boga, gdy nie otrzymujemy naszego cudu.

Jeśli Boże słowo zostało zasiane w naszych sercach, to nie ma znaczenia, co czujemy – Boże słowo sprawi cud.

Było wiele trudnych momentów w moim życiu, ale ja wybierałam zaufanie Bogu. Moje serce doznało przemiany. Wydarzyło się i wydarza wiele dobrego, choć na najważniejsze jeszcze czekam: na uzdrowienie duchowe serca mojego męża – w głębi duszy wierzę, że to nastąpi.

Teraz dobry Bóg uczy mnie cierpliwości i wytrwałości. Nie patrzę więc na rzeczywistość, która może mówi coś innego niż to, co Bóg mi obiecał i przekazał w swoim Słowie.

Wytrwałość zaś winna być dziełem doskonałym, abyście byli doskonali i bez zarzutu, w niczym nie wykazując braków (Jk 1,4).

Chwała Panu! Zachęcam do studiowania tej książki.

Dalsza część książki dostępna w wersji pełnej

INNE ŚWIADECTWA

Dostępne w wersji pełnej

WSTĘP

Dostępne w wersji pełnej

ZROZUMIENIE JEDNOŚCI

Dostępne w wersji pełnej

1

OBJAWIENIE

Dostępne w wersji pełnej

2

MIŁOŚĆ

Dostępne w wersji pełnej

3

SŁOWO BOŻE

Dostępne w wersji pełnej

4

WIARA

Dostępne w wersji pełnej

5

NADZIEJA

Dostępne w wersji pełnej

6

WYTRWAŁOŚĆ

Dostępne w wersji pełnej

7

MODLITWA

Dostępne w wersji pełnej

8

WSPÓŁPRACA Z INNYMI WIERZĄCYMI

Dostępne w wersji pełnej

9

ZNACZENIE FUNDAMENTU ŻYCIA W KONTEKŚCIE NARODU

Dostępne w wersji pełnej

10

CEL NA KAŻDY DZIEŃ

Dostępne w wersji pełnej