Dieta wspomagająca leczenie depresji, zaburzeń lękowych oraz skutków przewlekłego stresu. - Anna Piekarczyk - ebook

Dieta wspomagająca leczenie depresji, zaburzeń lękowych oraz skutków przewlekłego stresu. ebook

Anna Piekarczyk

0,0
45,00 zł

Opis

Coś o tym wiemy :) ! Jako dietetycy tworzymy wiele programów żywienia dla pacjentów z różnymi zaburzeniami psychicznymi. I widzimy jak bardzo potrzebna oraz korzystna jest odpowiednio dobrana dieta dla pacjenta zmagającego się z tego typu zaburzeniami.

Przewlekły stres, depresja, obniżony nastrój psychiczny generuje zwiększone wymagania fizjologiczne dla organizmu. Zwiększa się zapotrzebowanie na makro- i mikroskładniki, jak również przeciwutleniacze.

Często pacjenci z epizodami depresji zgłaszający się do nas pragną wprowadzić pewne zmiany żywieniowe, nie wiedzą jednak od czego zacząć! Ten ebook z jadłospisem może Wam w tym pomóc. Odpowiednia dieta może stanowić uzupełnienie farmakoterapii czy pomocy psychologa, przyspieszyć powrót do zdrowia pacjentów z zaburzeniami psychicznymi i zmniejszać ryzyko pojawienia się kolejnego epizodu chorobowego.

Poznaj zasady komponowania diety przeciwzapalnej przy depresji i innych zaburzeniach psychicznych na przykładach.

Badania dotyczące korzystnego wpływu na zdrowie człowieka odnosi się do zmodyfikowanej diety śródziemnomorskiej (ModiMedDiet), która jest tak naprawdę dietą przeciwzapalną, skutecznie zmniejszającą ryzyko zaburzeń psychicznych i wspomagającą leczenie skutków długotrwałego stresu.

Dieta o której mowa zapewnia ok. 40% energii z tłuszczów (powyżej 50% z jednonienasyconych tłuszczów), ok. 40% energii z węglowodanów, ok. 18% energii z białka. Przykład takiej diety znajdziecie właśnie w tym ebooku.

Ebooka przeczytasz w dowolnej aplikacji obsługującej format:

PDF
Oceny
0,0
0
0
0
0
0