Louis Samanta

Polska pisarka, autorka poczytnych powieści obyczajowych i różnego rodzaju romansów. Miłośniczka psów, czerwonego wina i kawy. Matka i kobieta pracująca, z zawodu fryzjerka. Do tego niepoprawna romantyczka i wieczna nastolatka. Stosunkowo nowa postać na polskim rynku literatury popularniej, członkini grupy literackiej Ailes. W swoim repertuarze ma powieści new adult, klasyczne romanse i modne ostatnio romanse mafijne. Akcję swoich powieści najchętniej osadza w Stanach Zjednoczonych. Chociaż jako Samanta Louis książki wydaje zaledwie od kilku lat, zdążyła już zdobyć sobie niemałe grono wiernych czytelniczek. Jej najnowsza propozycja, druga część cykl jej mafijnego cyklu, zatytułowana Syn mafii. Walka o dziedzica, do księgarń trafiła na początku 2021 r.

Samanta Louis, czyli właściwie Aneta Krajewska, na świat przyszła w 1991 r. w Poznaniu. Jest jedynaczką, lecz dorastanie w podwórkowej bandzie nauczyło ją życia według zasad oraz wszystkich niezbędnych reguł społecznej gry. Od dzieciństwa uwielbia psy i aktualnie jest szczęśliwą opiekunką uroczego shit-tzu. Ponadto jest również mamą i partnerką, a także, jak sam mówi, zołzowatą córką. Samanta Louis książki zaczęła pisać stosunkowo niedawno i przez większość swojego życia nie miała ciągot literackich. Jako mała dziewczynka marzyła o karierze piosenkarki, później miała być księgową, ostatecznie została fryzjerką. Sukces jej romantycznych fabuł był lekkim zaskoczeniem nawet dla niej samej, mimo że wyznaje zasadę, że trzeba wierzyć w spełnienie marzeń. Jej samej udało się spełnić większość swoich, chociaż wciąż jeszcze pozostaje coś niecoś do zrobienia na tym polu, np. skoczyć z bungee i dotknąć języka delfina (ten pomysł zawdzięcza filmowi Uwolnić orkę). Najlepiej czuje się nad morzem i we własnym domu, wśród najbliższych. Własne miejsce na ziemi odnalazła w literaturze i powoli pracuje na własna pisarską markę. Jako czytelniczka wyjątkowo ceni sobie Samanta Louis książki Coleen Hoover, choć stara się poszerzać swoje horyzonty i sięgać po lektury z różnych gatunków. Pomimo pierwotnego sceptycyzmu udało jej się docenić jakiś czas temu niektóre kryminały i thrillery, a ponieważ lubi nowe wyzwania, zamierza nawet spróbować swoich sił w bardziej mrocznych konwencjach.

Pierwsze książki Samanty Louis

Zanim jednak zaczęła sama wydawać, pod pseudonimem Samanta Louis, książki, swój warsztat szlifowała na Wattpadzie. Tam też, zdobyła pierwszych przychylnych czytelników oraz otrzymała wsparcie tak ważne dla każdego początkującego autora. Jakiś czas prowadziła również bloga Lawendowa czytelnia, na którym publikowała przede wszystkim swoje recenzje nowości wydawniczych. W końcu zebrała się na odwagę i postanowiła swoją twórczość przedstawić szerszej publiczności. Pierwszą powieść, Chłopak, który pokazał mi, jak żyć, wydała latem 2018 r. Historia niełatwej miłości znanej piosenkarki i tancerza z jej scenicznego zespołu została ciepło przyjęta przez czytelniczki i stała się początkiem zupełnie nowego rozdziału w życiu autorki. Swoją drugą, wydaną kilka miesięcy po debiucie, fabułę zatytułowała Samanta Louis Zła miłość. Podobnie jak poprzednio, akcja również rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych i koncentruje się wokół miłosnych perypetii bohaterów, których uczucie napotyka dramatyczne wręcz przeszkody.

Samanta Louis i Gra rozpoczęta

We wrześniu 2019 r. w ręce miłośniczek romansów oddała Samanta Louis Breaking rules. Gra rozpoczęta. Powieść szybko stała się bestsellerem, zajmując w swojej kategorii 2. miejsce w rankingu Empiku. Opowieść o miłosnej grze między Andreą, kobietą po przejściach, i Aaronem, nieco cynicznym biznesmenem o włoskich korzeniach, niemal z miejsca podbiła serca czytelniczek, które z niecierpliwością wyczekiwały następnego tytułu pisarki.

Samanta Louis i Syn mafii

Czekać musiały aż do wiosny 2020 r. kiedy to w księgarniach pojawił się Syn mafii. Samanta Louis na stronach tej powieści po raz pierwszy próbuje swoich sił w, szalenie w ostatnich latach popularnej, poetyce romansu mafijnego i czyni to, o ile wierzyć jej czytelniczkom, z całkiem niezłym skutkiem. Syn mafii jest również początkiem pierwszego w karierze pisarki cyklu powieściowego. Jego głównymi bohaterami są Salvatore Costello, syn szefa nowojorskiej mafii, który powraca do miasta, by przejąć schedę po ojcu oraz Audrey, jego dawna miłość, aktualnie kobieta uwikłana w wiele niebezpiecznych sekretów. Spotkanie po latach dla obojga będzie początkiem nowej, burzliwej, pełnej namiętności i zagrożeń drogi. Drugą, jeszcze bardziej sensacyjną i trzymającą w napięciu, część cyklu zatytułowała Samanta Louis Syn mafii. Walka o dziedzica. Na stronach książki autorka zgrabnie realizuje konwencję, zapewniając wszystkim fankom gatunku kilka godzin porządnej rozrywki.