Christel Petitcollin

Francuska terapeutka, trenerka, publicystka oraz pisarka. Specjalistka od NLP oraz szeroko pojętej komunikacji. Autorka bestsellerowych poradników przetłumaczonych na wiele języków, w Polsce wydawanych w serii z uroczym leniwcem na okładce. Christel Petitcollin książki poświęca przede wszystkim zagadnieniu wysokiej wrażliwości, określanej w tych wydawnictwach także mianem nadwydajności mentalnej. Najnowszy tytuł jej autorstwa, Jak mniej się męczyć w zwyczajnym świecie, do polskich księgarń trafił w lutym 2022 r.

Pochodząca z Francji Christel Petitcollin to dziś prawdziwa marka i jedna z najchętniej kupowanych oraz tłumaczonych autorek poradników w Europie, której sława wykracza daleko poza granice rodzinnego kraju. Jak można przeczytać na jej stronie internetowej, jest doświadczoną ekspertką od komunikacji osobistej, terapeutką oraz trenerką NLP zaznajomioną z tajnikami hipnozy ericksonowskiej oraz terapii prowokacyjnej Franka Farrelly’ego. Obszarem jej szczególnych zainteresowań są mechanizmy manipulacji oraz zjawisko nazwane przez nią nadwydajnością mentalną. Chociaż popularność przyniosły Christel Petitcollin książki, jej działalność jest o wiele szersza, zdobytą podczas blisko trzech dekad zawodowej praktyki wiedzą autorka licznych międzynarodowych bestsellerów dzieli się bowiem także podczas prowadzonych przez siebie wykładów, spotkań i różnorodnych szkoleń. Regularnie pojawia się także na antenie radia i w telewizji, a jej teksty ukazują się na łamach prasy; w jej dorobku znaleźć można ponad 500 artykułów.

Co z pewnością przyzna każdy, kto miał do czynienia z jej publikacjami, Christel Petitcollin książki pisze z niesamowita lekkością, dbając o ich przystępność i atrakcyjność dla przeciętnego, nieposiadającego fachowej wiedzy, czytelnika. Swój wywód autorka ubarwia anegdotkami i licznymi przykładami (zaczerpniętymi w niemałym stopniu z doświadczeń jej czytelników), nie żałując także humoru dodającego całej narracji pewnego dystansu. Dzięki temu kolejne sygnowane nazwiskiem Christel Petitcollin książki sprzedają się na całym świecie jak świeże bułeczki.

Christel Petitcollin i Jak mniej myśleć

Swój pierwszy prawdziwy bestseller, który francuskojęzyczna premierę miał w 2010 r. zatytułowała Christel Petitcollin: Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych. Jest to jedna z pierwszych popularnonaukowych pozycji opisujących osobowość wysoko wrażliwą i dedykowana ludziom nią obdarzonym. Na stronach książki Christel Petitcollin nie tylko prezentuje i objaśnia mechanizmy typowe dla tego rodzaju konstrukcji psychicznej, ale i podpowiada, w jaki sposób przekuć ją w źródło siły i życiowego sukcesu. Jej zdaniem bowiem, chociaż życie osób wysoko wrażliwych, lub, jak to również określa, nadwydajnych mentalnie, jest obciążające i pełne wyzwań, może być też niezwykle bogate i satysfakcjonujące. Aby tak się jednak stało, potrzebna jest podstawowa samoświadomość oraz narzędzia radzenia sobie ze współczesnym światem, tak mało wszak łaskawym dla jednostek odczuwających silniej i głębiej niż większość społeczeństwa. Intensywność, natężenie bodźców, nad którymi przeciętni ludzie przechodzą do porządku dziennego, potrafią być dla nich bowiem źródłem permanentnej udręki. Jak podkreśla Christel Petitcollin, Jak mniej myśleć to przewodnik, który pomoże wszystkim wrażliwcom zaakceptować swoją naturę i przekuć ją w prawdziwą supermoc.

Christel Petitcollin i Jak lepiej myśleć

Idąc za ciosem i wykorzystując popularność pierwszego poradnika, kilka lat później wydała Christel Petitcollin Jak lepiej myśleć, jego kontynuację. Wydawnictwo rozwija zagadnienia poruszone lub zasygnalizowane w Jak mniej myśleć, stanowiąc jej idealne uzupełnienie. Dzięki Jak lepiej myśleć wszyscy borykający się ze swoją wysoką wrażliwością mogą poznać nie tylko kolejne sposoby radzenia sobie z rzeczywistością, ale przede wszystkim rozwinąć umiejętności wykorzystywania tych unikatowych predyspozycji do własnych celów.

Christel Petitcollin i Pomóż dziecku mniej myśleć

Temat nadwydajności mentalnej kontynuuje Christel Petitcollin w Pomóż dziecku mniej myśleć, poradniku powstałym z myślą o dzieciach, które jak ujęła to autorka, przejmują się za bardzo. Jest to publikacja dedykowana rodzicom szukającym sposobów na lepsze porozumienie z własnym dzieckiem i usprawnienie jego komunikacji z otoczeniem.

Christel Petitcollin i Jak nie dać sobą manipulować

Również z myślą o wysoko wrażliwych czytelnikach został napisany kolejny bestseller Christel Petitcollin, Jak nie dać sobą manipulować. Na jego stronach autorka, zgłębiająca wszak zagadnienie manipulacji od dekad, obnaża manipulatorskie mechanizmy i pokazuje, jak skutecznie bronić się przed manipulatorskimi zakusami innych.

Christel Petitcollin i Jak mniej się męczyć w zwyczajnym świecie

Na początku 2022 r. do polskich księgarń trafiła kolejna propozycja Christel Petitcollin, Jak mniej się męczyć w zwyczajnym świecie. Jest to ciekawa próba przetłumaczenia rzeczywistości na kategorie poznawcze osób charakteryzujących się wysoką wrażliwością, co jest niezbędnym wstępem do wypracowania przez nich odpowiednich strategii funkcjonowania i optymalizacji dysponowania swoimi emocjonalnymi i mentalnymi zasobami.